CoD 2 Multiplayer

Naše ikonka

www.cod2multiplayer.wgz.cz Chcete-li si vložit na vaše stránky naší ikonku tak se podívejte do rubriky "Podpořte nás"

Odkazy

GamePark.cz CoD.czechgamer.com Zaparit.cz Pařba.cz http://cod2.tomkorp.org/ Call of Duty 2.cz - největší česká fansite

e-mail

Poslat e-mail administrátorovi

Přidat k oblíbeným položkám

Nastavit jako domovskou stránku.

Překlad Angličtina Překlad Němčina Překlad Francouština Překlad Ruština

ShoutBoard

CoD2 Server

2. Světová válka

 

Obecné informace:

Trvání: 1. září 1939 – 2. září 1945
Místo: Evropa, Středomoří, Afrika, Tichomoří, Jihovýchodní Asie, Čína, Střední východ
Výsledek: Vítězství Spojenců
Strany
Spojenci:
Spojené království
Francie
SSSR
USA
Čína
Kanada
Austrálie
Polsko
Jugoslávie
Československo
a další státy
Osa:
Německo
Itálie
Japonsko
Rumunsko
Finsko
Maďarsko
Bulharsko
Slovenský stát
Chorvatsko
a další státy
Velitelé
Winston Churchill
Josif Stalin
Franklin Roosevelt
Adolf Hitler
Benito Mussolini
Hirohito
Ztráty
Padlí vojáci:
přes 14 milionů
Civilní oběti:
přes 36 milionů
Celkové ztráty:
přes 50 milionů
Padlí vojáci:
přes 8 milionů
Civilní oběti:
přes 4 miliony
Celkové ztráty:
přes 12 milionů

Stručná historie 2. světové války:

Druhá světová válka

Druhá světová válka byl globální vojenský konflikt, jehož se zúčastnila většina států světa a jenž se stal s více než 60 miliony obětí dosud největším a nejvíc zničujícím válečným střetnutím v dějinách lidstva. Příčiny války představovaly důsledky versailleské smlouvy, která prohloubila pocit ponížení v poražených státech, zvláště v Německu, a velká hospodářská krize na přelomu dvacátých a třicátých let, jež zásadním způsobem oslabila velkou část států, čímž umožnila vzestup nacismu pod vedením Adolfa Hitlera a jiných totalitárních režimů v celé Evropě.

Obecně přijímaným datem začátku války v Evropě je 1. září 1939, kdy nacistické Německo napadlo Polsko, načež se do konfliktu zapojily Francie, Velká Británie a státy Commonwealthu. V Asii je za počátek války považována japonská invaze do Číny 7. července 1937. Sovětský svaz nejprve uzavřel s Německem pakt o neútočení a uvolnil tím prostor pro nacistickou vojenskou expanzi, avšak 22. června 1941 byl přepaden německým Wehrmachtem. Spojené státy americké, které už dříve poskytovaly Spojencům pomoc, byly vtaženy do války 7. prosince 1941 poté, co Japonsko udeřilo na jejich námořní základnu v Pearl Harboru. Konec války v Evropě nastal 8. května 1945 kapitulací Německa. Po americkém svržení atomových bomb na města Hirošima a Nagasaki kapitulovalo Japonsko 2. září téhož roku.

Druhou světovou válku provázely v dosud nevídané míře zločiny proti lidskosti, válečné zločiny a nehumánní zacházení s válečnými zajatci. Nejhrůznějším příkladem genocidy se stal holocaust, jemuž v důsledku zrůdné nacistické rasové ideologie padlo za oběť šest milionů evropských Židů. Oproti všem dosavadním konfliktům bylo průběhem bojů podstatně zasaženo rovněž civilní obyvatelstvo, jež utrpělo obrovské ztráty. Válečné úsilí pohlcovalo veškerý lidský, ekonomický, průmyslový a vědecký potenciál všech zúčastněných národů, lze tak hovořit o vedení totální války. Taktéž pohled na civilizované metody válčení se v mnoha ohledech výrazně proměnil, neboť zatímco v roce 1940 demokratické státy v čele s Velkou Británií a USA odmítaly plošné nálety nepřátelských měst, posléze se k nim samy uchýlily.

V samotném závěru války byla ustavena Organizace spojených národů, jejímž ústředním cílem byla prevence vzniku jakéhokoli dalšího podobného konfliktu. Po vítězství Spojenců se zrodily dvě vedoucí světové supervelmoci: Sovětský svaz a Spojené státy americké. Jejich vzájemný antagonismus vedl k bipolárnímu rozdělení světa a k počátku studené války, když Josif Stalin spustil napříč evropským kontinentem železnou oponu, která od sebe oddělila svobodný západní svět a komunistické státy ve východní Evropě poddané Sovětům. Vedlejším efektem války byl také vzrůst požadavků na právo na sebeurčení mezi národy ovládanými koloniálními mocnostmi, což vedlo k akceleraci dekolonizačních hnutí v Asii a v Africe.

Průběh II světové války:

Soubor:Second world war europe animation small.gif

Druhá světová interaktivně ZDE

Pár dokumentů z druhé světové války:

 Knihy o 2. světové válce:

Krvavá cesta od Stalingradu - Abdulin Mansur

Bratrstvo neohrožených - Stephen E. Ambrose

Němci v Normandii - Richard Hargreaves

Filmy o 2. světové válce:

Zachraňte vojína Ryana (Saving private Ryan)

Most u Remagenu

Produkt - obr.

Tenká červená Linie

 
Zde je náš banner chcete-li si ho vložit na svoje stránky tak se podívejte do rubriky "Podpořte nás".www.cod2multiplayer.wgz.cz Ostatní odkazy: Call of Duty 2.cz - největší česká fansite Admin-Spam web založen: 8.6.2008